सिन्धुपाल्चोकमा रुघा, खोकी र ज्वरो भाइरलकाे रुपमा फैलियाे, कोरोनाको आशंका

2020-02-12   समाचार

सिन्धुपाल्चाेक, २९ माघ । सिन्धुपाल्चोकको जुगल गाउँपालिका वडा नम्बर ३ गुम्बागाउँमा रुघा, खोकी र ज्वरोले भाइरलको रुपमा फैलिएकाे छ । गाउँपालिका अध्यक्ष होमनारायण श्रेष्ठ अनुसार बिहान एक दर्जन रहेका बिरामी साझँसम्म १०० भन्दमाथि पुगेकाे छ ।

बिरामीको संख्या अत्यधिक बढिरहेको र कोरोना भाइरसको लक्षणसँग मेल खाने संकेत देखिएको गाउँपालिका अध्यक्ष श्रेष्ठले बताउनुभएको छ ।

उहाँले फेसबुमा लेख्नुभएकाे छ- बिहानसम्म १ दर्जनको संख्यामा रहेका बिरामी अहिले सॉझसम्म सय नॉघेको छ । बिरामीको संख्या बढिरहेको छ । रुघा, खोकी ज्वरोले भाइरलको रुप लिएको छ । कोरोना नहोस् तर यसका लक्षण मिल्दाजुल्दा भएकोले थप चनाखो हुनु पर्दछ भन्ने मात्र आग्रह हो हाम्रो ।’

जनशक्ति र साधनस्राेतले भ्याए सम्मको बिरामीहरूकाे सेवामा खटिरहेकाे उहाँले बताउनुभएकाे छ । बिरामीको संख्या बढेको र अवस्था गम्भीर बन्दै गएपछि सहयाेगकाे लागि जिल्ला विपद व्यवस्थापन समिति, जिल्ला स्वास्थ्य कार्यलय, प्रदेश सामाजिक विकास मन्त्रालय, स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयलाई अनुरोध गरेकाे अध्यक्ष श्रेष्ठले जानकारी दिनुभयाे ।

थप औषधी र मास्क लगायतका सामाग्री संकलन गरिरहेकाे र आफू पनि संकलन खटिरहेको उहाँले बताउनु भएको छ । आज बिहानै मेडिकल अफिसर सहितको स्वास्थ्यकर्मी टोली गुम्बा जाँदै गरेकाे पनि उहाँले जानकारी दिनुभएकाे छ ।

उहाँले लेख्नुभएकाे छ- अहिले पनि म लगाएत साथीहरु थप औषधी र मास्क लगायतका सामाग्री संकलन गरिरहेका छौं । भोलि बिहान मेडिकल अफिसर सहितको स्वास्थ्यकर्मी टोली गुम्बा जादैछौँ ।

काेराेना भाइरस नै भनेर नभनेकाे तर केराेनासँग मिल्दोजुल्दो लक्षण भएकोले साबधानी अपनाउन संबन्धित निकायमा पत्राचार गरेकाे उहाँले जनाउनु भएकाे छ । ‘सक्दो प्रयास भइरहेकोले नआत्तिन सबैमा आग्रह गर्दछु,’ उहाँले भन्नुभयाे, ‘म फेरि दोहोऱ्याछु हामीले कोरोना भाइरस भनेका छैनौं योसँग लक्षण मिल्दोजुल्दो भएकोले साबधानी अपनाउन संबन्धित निकायमा पत्राचार गरेका हौं ।’